چطور هد پرینتر حرارتی را تمیز کنیم

چطور هد پرینتر حرارتی را تمیز کنیم

هدکلین ، تمیز کردن هد پرینتر حرارتی ، هد پرینتر، هد پرینتر حرارتی سونی ، هد پرینتر حرارتی میتسوبیشی ، هد پرینتر حرارتی سونوگرافی ، در این مطلب به این موارد خواهیم پرداخت ، لطفا تا انتها با ما همراه باشید تا نحوه تمیز کردن هد پرینتر حرارتی را مشاهده کنید .

پرینترهای حرارتی که در دستگاه های سونوگرافی و اکو کاردیوگرافی استفاده می شوند، بعد از مدتی کارکرد ، تصاویر را کمی با کیفیت پایین تر چاپ میکنند.

دلیل پایین آمدن کیفیت چاپ تصویر توسط پرینتر حرارتی در بیشتر اوقات کثیف شدن هد حرارتی این پرینتر ها می باشد .

شاید اگر از کاغذ های اصلی شرکت سونی(کاغذپرینتر حرارتی) استفاده کنید این مشکل کم تر برای شما پیش بی آید ولی یکی از سوال هایی که همیشه از ما پرسیده می شود نحوه تمیز کردن هد پرینتر است .

برای تمیز کردن هد پرینترحرارتی همیشه به راه کارهای توصیه شده از شرکت سازنده توجه کنید ، اما ما در زیر چند روش را به شما مخاطب گرامی معرفی میکنیم که اثر بخش است .

IMG 3645

معمولا پر کاربردترین پرینترهای حرارتی برای دستگاه های سونوگرافی و دستگاه های اکوکاردیوگرافی در ایران پرینتر های شرکت سونی و میتسوبیشی است .

در زیر مدل های پر استفاده پرینترهای سونوگرافی را معرفی میکنیم و بعد به سراغ آموزش نحوه تمیز کردن هد پرینتر حرارتی می رویم .

چطور هد پرینترUP-991AD حرارتی را تمیز کنیم

پرینتر UP-991AD

این پرینتر یکی از پر مصرف ترین نمونه پرینتر در ایران است که در نسخه دیجیتال و آنالوگ مورد استفاده قرار میگیرد و ساخت کمپانی سونی می باشد ، در ادامه مختصری در مورد آن  توضیح میدهیم .

پرینتر UP-991AD یک چاپگر کم حجم برای چاپ تصاویر پزشکی به صورت سیاه و سفید است که می‌تواند در کنار سیستم‌های تصویربرداری رادیولوژی آنالوگ و دیجیتال مانند C-arm متحرک، اولتراسوند، آزمایشگاه کاتتریزاسیون قلب و سایر سیستم‌های تصویربرداری پزشکی سازگار استفاده شود.

پرینتر UP-X898MD

چطور هد پرینترUP-X898MDحرارتی را تمیز کنیم

UP-X898MDپرینتر یکی از نسخه های جدید پرینتر های حرارتی ساخت کمپانی سونی می باشد که از کیفیت و دوام بالایی برخوردار است و هم به صورت دیجیتال و هم به صورت انالوگ می شود از آن استفاده کرد .

چاپ سیاه و سفید تصاویر پزشکی با سرعت و کیفیت بالا، با استفاده از یک پرینتر کم حجم با قابلیت دریافت ورودی آنالوگ و دیجیتال
پرینتر UP-X898MD یک چاپگر دیجیتال کم حجم برای چاپ تصاویر پزشکی به صورت سیاه و سفید و در ابعاد A6 است که می‌تواند ورودی را به شکل ویدیوی آنالوگ و USB دیجیتال سازگار با رایانه شخصی دریافت کند.

این پرینتر به گونه‌ای طراحی شده که در بیشتر بخش‌های پزشکی مانند سیستم سونوگرافی دیجیتال، دستگاه C-arm متحرک یا آزمایشگاه کاتتریزاسیون قلب، قابل استفاده باشد. با پرینتر حرارتی می‌توان تصاویر ثابت گرفته شده توسط این سیستم‌ها را با کیفیت بالا چاپ کرد و در پرونده سوابق بیمار قرار داد. حتی برای راحتی بیشتر می‌توان تصاویر ثابت چاپ شده را در یک فلش USB ذخیره کرد.

P93W-Z MITSUBISHI پرینتر حرارتی سونوگرافی

چاپ با سرعت بالا، پایداری بالا، سرعت چاپ و کاغذ حرارتی با تراکم بالا برای بازتولید تصاویر دقیق، دقت بالا و اندازه مناسب گزینه های چاپ، جابجایی آسان ، صفحه نمایش با منویی کاربردی و بسیار آسان برای سهولت در تنظیمات .

اندازه های مختلف تصویر را می توان به آسانی توسط کاربر تنظیم کرد.
به طور گسترده ای در تشخیص پزشکی استفاده می شود.

این پرینتر هم مانند پرینتر های سونی در ایران پرکاربرد است اما نسبت به پرینتر های سونی کمتر مورد استفاده قرار گرفته است ولی جزو پرینتر های خوب حرارتی برای دستگاه های سونوگرافی است .

نکته : همیشه توصیه میکنم از کاغذ های اصلی برای پرینتر خود استفاده کنید استفاده از کاغذ حرارتی اصلی باعث می شود طول عمر دستگاه شما بالاتر برود .

نکته : همیشه برای تعمیر و سرویس پرینتر های خود ، پرینتر حرارتی را به یک متخصص نام آشنا و یا شرکت نماینده بسپارید ، بسیار دیده شده که پرینتری را افراد غیر متخصص و یا مبتدی تعمیر کرده اند و بعد از مدتی با مشکلاتی فراوان برای ما ارسال کرده اند برای تعمیر که این خود موجب ایجاد هزینه بیشتر برای پزشک و یا مرکز درمانی خواهد شد .

(برای تعمیر پرینتر حرارتی (پرینتر سونوگرافی می توانید با ما تماس بگیرید )
شماره تماس : 09128939360

 

در ادامه چند فیلم کوتا برای شما قرار داده ایم که در آن نحوه تمیز کردن هد پرینترحرارتی را شرح داده شده است ، حتما با دقت ان را مشاهده کنید و طبق آن عمل کنید .

مطالب مرتبط با پرینتر های سونوگرافی ( خواندن این مطالب به شما توصیه می شود )پرینتر سونوگرافی و عیب یابی آن

پرینتر سونوگرافی و عیب یابی آن

تعمیر پرینتر سونوگرافی Thermal printer

پرینتر سونوگرافی

دستگاه سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی (راهنمای کامل)

8 دیدگاه روشن چطور هد پرینتر حرارتی را تمیز کنیم

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت