دستگاه سونوگرافی دامپزشکی

دستگاه سونوگرافی مخصوص دامپزشکی

با توجه به پیشرفت های زیاد در علوم پزشکی و همچنین تجهیزات پزشکی استفاده از تکنولوژی دستگاه های التراسوند،

متخصصین دامپزشکی از دستگاه های سونوگرافی برای بررسی های تشخیصی در دام سبک و سنگین استفاده های زیادی میکنند .

در اینجا سعی میکنم برخی از نکات مهم در خرید دستگاه های سونوگرافی دامی را به صورت مختصربرای شما شرح دهم .

 

سونوگرافی دامپزشکی

دستگاه سونوگرافی دامپزشکی چه ویژگی هایی باید داشته باشد

یکی از مهمترین نکاتی که در تهیه سونوگرافی دامی باید به آن تجوه داشته باشید این است که شما برای چه نوع دامی می خواهید دستگاه سونوگرافی تهیه کنید .

دستگاه سونوگرافی دام سنگین بدلیل بزرگ بودن دام باید از عمق نفوذ بالایی برخوردار باشد .

فرکانس پروب های آن باید متفاوت با سایر پروب های دستگاه های دیگر باشد برای مثال فرکانس پروب هرچه پایین تر عمق نفوذ بالاتر است .

نکته دیگر در استفاده ازدستگاه سونوگرافی دامپزشکی اگر شما دستگاه را باید با خود حمل کنید حتما باید از مدل های پرتابل استفاده کنید .

در صورتی که شما از سونوگرافی برای بررسی قلب هم استفاده میکنید حتما با توجه به نوع دام باید فرکانس پروب قلبی را انتخاب کنید .

در دام های کوچک من پیشنهاد میکنم به جای پروب کانوکس معمولی حتما از پروب های میکروکانوکس استفاده شود .

 

دستگاه سونوگرافی دام بزرگ

حتما در تهیه دستگاه سونوگرافی دامی به این نکته توجه کنید که دستگاه مورد تهیه حتما ورژن دامی باشد چون دیده شده است که از دستگاه های سونوگرافی انسانی در زمینه دامپزشکی استفاده می شود البته هیچ فرقی نمی کند چون فیزیک التراسوند و کارایی دستگاه یکسان است اما در ابزار های اندازه گیری دستگاه سونوگرافی دامپزشکی با سونوگرافی انسانی کاملا متفاوت است مخصوصا اگر شما بخواهید اندازه گیری های مخصوص جنین را در حیوانات مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید به شدت به این ابزار های اندازه گیری که در نرم افزار دستگاه است نیاز پیدا میکنید پس دقت کنید حتما ورژن دامپزشکی دستگاه را تهیه کنید .

سوگرافی دامی

دوام و طول عمر دستگاه

مانند هر دستگاه دیگری دستگاه سونوگرافی دامپزشکی هم نیاز به نگه داشت خاص به خود را دارد و کاربر دستگاه باید به نکات نگهداشت محصول دقت بکند بخصوص زمانی که از دستگاه استفاده می شود بعد از اتمام کار حتما پروب های دستگاه تمیز گردد و دستگاه خاموش شود تا استفاده بعدی البته لازم به ذکر است که خود مدل دستگاه و برند دستگاه هم در لایف تایم آن بی تاثیر نیست همیشه توصیه کردم بهترین برند ها را تهیه کنید چرا که برند های مطرح هم خدمات خوبی دارند و هم دستگاه هایی با کیفیت بالا و دوام بالاتر .

البته من در اینجا مختصر توضیح دادم در صورتی که قصد تهیه دستگاه سونوگرافی دامپزشکی دارید با من تماس بگیرید تا مشاوره تخصصی را در زمینه خرید دستگاه و مقایسه مدل های مختل از کمپانی های مختلف را در اختیار شما قرار دهم .

 

ارادتمندم

 

2 دیدگاه روشن دستگاه سونوگرافی دامپزشکی

  • برای سونوگرافی دامی چه مواردی را باید در انتخاب و خرید بهشون توجه کنیم؟

    • برای تهیه سونودامی می تونید تماس بگیرید چون موارد زیادی هست که باید مورد بررسی قرار بگیرند

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت