خرید دستگاه سونوگرافی

 

خرید دستگاه سونوگرافی

خرید سونوگرافی
مقاله خرید دستگاه سونوگرافی

خرید دستگاه سونوگرافی

یکی از کاربردی ترین تجهیزات مراکز رادیولوژی، دستگاه سونوگرافی می باشد که یکی از پر کاربردترین ابزارهای  تشخیصی برای متخصص رادیولوژی می باشد.

هر مرکز درمانی بسته به طیف بیمارانی که دارد، دستگاه سونوگرافی را تهیه می کند که  نیاز های رادیولوژیست محترم مرکز را پوشش دهد؛ برای مثال مرکز درمانی که به صورت تخصصی در زمینه سونوگرافی های زنان فعالیت می کند حتما باید دستگاهی که کیفیت بالاتری در سونوگرافی های زنان دارد تهیه کنند و یا مراکزی که به صورت جنرال فعالیت میکنند هم دستگاهی متناسب با نوع سونوگرافی هایی که بیشتر انجام می شود تهیه می کنند .

ما هیچ وقت نمی توانیم دستگاهی را پیدا کنیم که هم در زمینه سونوگرافی های زنان و هم در سونوگرافی جنرال و نسج نرم عملکرد عالی داشته باشد، معمولا یکی از این موارد همیشه در دستگاه ها نمره کمتری را کسب می کند به همین جهت است پیشنهاد می شود نسبت به نوع مرکز خود حتما دستگاه را تهیه کنید .

ما با بررسی همه دستگاه های سونوگرافی از برند های مختلف به شما کمک خواهیم کرد تا مناسب ترین دستگاه را با توجه به بیماران خود انتخاب کنید ، چرا که خرید دستگاه سونوگرافی خوب یک سرمایه گذاری است .

با توجه به زیاد شدن برندهای تولید کننده دستگاه سونوگرافی و فعالیت های بازاریابی و فروش، امروزه شاهد آن هستیم که کیفیت همه دستگاه ها به صورت چشمگیری نسبت به گذشته تغییر مثبت کرده است. ولی سوال اصلی اینجاست که کدام دستگاه التراسوند طول عمر بیشتری دارد ؟

طول عمر پروب سونوگرافی و یا خود دستگاه بسیار پر اهمیت است چرا که حداقل یک دستگاه سونوگرافی باید 5 سال عمر کند. اگر طول عمر پروب های دستگاهی نهایتا 2 سال باشد، هزینه نگهداشت آن اصلا از نظر اقتصادی توجیه ندارد چون پزشک بدلیل افت کیفیت پروب ها مجبور به تعویض آن می شود و خود این موضوع هزینه زیادی را به پزشک تحمیل میکند .

با توجه به موارد گفته شده در بالا اهمیت استفاده از خدمات مشاوره در خرید تجهیزات توسط متخصص این حوزه بیشتر از قبل احساس می شود ، در گذشته ما نهایت 2 الی 4  برند فعال داشتیم، امروز بالای 10 برند فقط در زمینه دستگاه سونوگرافی فعالیت میکنند (با مدل های متفاوت!)؛ بنابراین بررسی و مقایسه های فنی و کیفی بسیار اهمیت پیدا می کند.

 

عمق نفوذ دستگاه سونوگرافی

یکی از مهمترین نکاتی که باید در هنگام خرید دستگاه سونوگرافی به آن توجه داشت ، عمق نفوذ آن دستگاه است ، دستگاه التراسوندی که از عمق نفوذ بالایی برخوردار است باعث می شود که پزشک در هنگام اسکن بیماران چاق به مشکل برنخورد و به راحتی بتواند بیمار را اسکن و تشخیص دهد .

حتما به این نکته توجه داشته باشید که سونوگرافی که عمق نفوذ پایین دارد را نمی شود با تنظیم تصویر، عمق آن را تنظیم کرد چرا که این عمق نفوذ بسته به قدرت سخت افزاری و پروب سونوگرافی دارد ، پس حتما هنگام خرید دستگاه آن را بر روی بیماران چاق تست کنید مخصوصا در سونوگرافی های شکمی و رحم ضمائم ….

کیفیت پروب سونوگرافی

کیفیت پروب سونوگرافی بسیار پر اهمیت است چرا که پر کاربردترین قطعه این دستگاه می باشد. اگر پروب های دستگاه ضعیف باشند و یا کیفت مطلوبی نداشته باشند شما ناچار هستید بعد از مدتی آن ها را عوض کنید و این خود یعنی هزینه اضافی که باید بپردازید برای نگهداشت دستگاه ، در صورتی که اگر شما از ابتدا در انتخاب برندی که خرید میکنید، کمی دقت کنید؛ دستگاهی را تهیه می کنید که دارای لایف تایم بالا ، کیفیتی قابل قبول و نیاز به تعمیر پروب نداشته باشد .

خدمات پس از فروش دستگاه سونوگرافی

خدمات یکی از مهمترین آپشن هایی هست که باید در انتخاب شرکتی که از آن خرید میکنید به آن توجه کنید ، با توجه به این موضوع که دستگاه سونوگرافی اصلی ترین دستگاه مطب می باشد و نبود آن منجر به تعطیلی مرکز می شود ، همیشه سالم بودن و آماده به کار بودن آن اهمیت دارد.

پس اگر دستگاهی را از شرکتی خرید می کنید، حتما به پیشینه خدمات پس از فروش آن ها دقت کنید و اگر در بین همکاران شما آن شرکت در زمینه خدمات پس از فروش مورد تایید بود ار آنها خرید کنید ، چرا که سرعت در ارائه خدمات یک آپشن مثبت است.

البته حتما در قرار داد هم موارد مربوط به خدمات پس از فروش را با وسواس زیاد مطالعه کنید ، تمامی هزینه های ایاب ذهاب و تعمیرات در زمان گارانتی به عهده شرکت می باشد .

در صورت خرابی دستگاه سونوگرافی اگر شرکت نتواند در مدت مشخص مشکل را برطرف کند باید یک دستگاه امانی در اختیار مرکز قرار دهد تا مشکل را حل کنند اما به همین نکته دستگاه امانی توجه کنید ، دیده شده در برخی از مواقع دستگاه امانی ارسالی اصلا جوابگوی نیاز های مرکز نیست و دستگاه سونوگرافی بسیار ضعیفی بوده که پزشک ترجیح می دهد با آن کار نکند پس حتما قید کنید که دستگاه امانی باید کیفیت لازم برای انجام سونوگرافی را داشته باشد .

برندهای مختلف سونوگرافی

در دنیا، دستگاه سونوگرافی زیادی از برندهای مختلف وجود دارد ، با کیفیت های متقاوت برای کارهای تشخیصی متفاوت. در ایران هم نماینده های فروش زیادی مشغول به فعالیت هستند که این دستگاه ها را وارد می کنند و می فروشند.

تقریبا می توانم بگویم که بیشتر برندهای تولید کننده دستگاه سونوگرافی در ایران فعالیت دارند و این دست شما را برای انتخاب باز میگذارد. با هر بودجه ای شما می توانید دستگاه مورد نیاز خود را تهیه کنید .

 

برند های سونوگرافی فعال در ایران

در زیر برندهایی که در ایران فعالیت می کنند را نام بردم ، امکان این هم هست که تعدادی از برندها در لیست زیر درج نشده باشد که به مرور زمان این لیست آپدیت می شود. اما محبوب ترین دستگاه سونوگرافی در بازار ایران در لیست زیر آورد شده است:

دستگاه سونوگرافی جی ای  GE Healthcare

دستگاه سونوگرافی فیلیپس Philips

دستگاه سونوگرافی سامسونگ مدیسون Samsung Medison

دستگاه سونوگرافی توشیبا Toshiba

دستگاه سونوگرافی آلپینیون Alpinion

دستگاه سونوگرافی مایندری Mindray

دستگاه سونوگرافی وینو Vinno

دستگاه سونوگرافی هیتاچی Hitachi

دستگاه سونوگرافی سونواسکیپ Sonoscape

دستگاه سونوگرافی Sonosite

 

نکته : در برخی موارد ما دستگاه دست دوم می خریم و خیلی مهم هست که پروب های آن تعمیری نباشد و یا افت کیفیت نداشته باشد ، چون یکی از قسمت های مهم دستگاه های التراسوند، پروب های آن می باشد. پیشنهاد میکنم این مقاله را که در مورد نحوه تشخیص پروب های تعمیری از سالم می باشد را مطالعه کنید .


 

برای مشاوره خرید دستگاه سونوگرافی می توانید با ما تماس بگیرید تا ما اطلاعات بسیار کاملی را اختیار شما برای تصمیم گیری قرار دهیم.

 

دستگاه سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی (راهنمای کامل)

5 دیدگاه روشن خرید دستگاه سونوگرافی

  • پینگ‌بک: آموزش عیب یابی پرینتر سونوگرافی ()

  • برای خرید سونوگرافی برای یک مطب که بیشتر بیمارهای مراجعه کننده اون زنان هستند چه مدل و از چه برندی خرید کنم بهتره . خیلی اطلاعات متفاوت شرکت ها میدن واقعا سردرگم شدیم .

  • سلام ممنون از توضیحاتتون
    من برای خرید دستگاه سونوگرافی بین مدل های سامسونگ WS80 و E8 گیر کردم میشه راهنمایی کنید ؟

    • خرید دستگاه سونوگرافی کاملا بسته به نیاز های شماست لطفا تماس بگیرید تا با هم بیشتر در این خصوص صحبت کنیم تا بهترین دستگاه سونوگرافی را بتوانید با کمک هم انتخاب و تهیه کنید

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت