آموزش عیب یابی پرینتر سونوگرافی

آموزش عیب یابی پرینتر سونوگرافی

یکی از پر مصرف ترین تجهیزات در مطب رادیولوژی دستگاه سونوگرافی می باشد که خروجی ریپورت این دستگاه توسط یک پرینتر حرارتی چاپ می شود .

پرینتر های سونوگرافی به مرور زمان دچار مشکلاتی می شوند که در یک مقاله کامل به آن اشاره کردیم که از لینک زیر  آن را می توانید مطالعه کنید .,

تعمیر پرنتر سونوگرافی

اما چند روز پیش با موردی مواجه شدم که جالب دانستم آن را اینجا با شما با عنوان آموزش عیب یابی پرینتر سونوگرافی اشتراک بگذارم .

یکی از دوستان رادیولوژیست ما در تماسی گفتند،  پرینتر دستگاه من خراب شده و هد آن آسیب دیده و می خواهم آن را تعمیر کنم .

طبق عادت از پزشک و دوست عزیز درخواست نمونه تصویر کردم تا راهنمایی های لازم را انجام دهم تا در صورتی که مشکلی وجود نداشت  هزینه ای  به مرکز تحمیل نشود .

ابتدا از پزشک خواستم تا فرآیند هدکلین انجام شودکه بعد از انجام این کار مشکل حل نشد و در خواست نمونه تصویر پرینتر را کردم .

بعد از دریافت نمونه تصاویر متوجه شدم که پرینتر کاملا سالم است و بدلیل تغییر نوع کاغذ و عدم استفاده از کاغذ های اورجینال سونوگرافی کیفیت پرینت ها نامطلوب است .

در چنین شرایطی توصیه اول استفاده از کاغذ های حرارتی اورجینال است و اگر شما تمایلی به استفاده از کاغذ اورجینال ندارید می توانید راه حل زیر را برای بالا بردن کیفیت چاپ استفاده کنید .

البته لازم است یادآوری کنم که کاغذ های سونوگرافی غیر اورجینال به مرور زمان به دستگاه شما آسیب وارد میکند پس توصیه میکنم حتما از کاغذ اورجینال استفاده کنید .

اما به این تصاویر نگاهی کنید تا ادامه موضوع را برای شما شرح دهم .

 

تصویر پرینتر سونوگرافی
تصویر پرینتر سونوگرافی

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید تمام تصویر چاپ شده و مشکلی در هد پرینتر نیست و فقط کافی است شما از روی پرینتر حرارتی دستگاه سونوگرافی خود با استفاده از دکمه های Britnees و یا Contrast  میزان روشنایی تصویر و کنتراست آن را تنظیم کنید ، البته در برخی از دستگاه ها مخصوصا (پرینتر های دیجیتال)  در خود دستگاه سونوگرافی در قست تنظیمات پرینتر در دستگاه سونوگرافی می توانید این پارامتر ها را کم و یا زیاد کنید چرا که در برخی از مدل های خاص آسیایی فقط از این طریق امکان افزایش این پارمتر ها وجود دارد .

در اکثر دستگاه های سونوگرافی شما مستقل از خود دستگاه با تغییر این پارامتر ها از روی پرینترحرارتی  می توانید به تغییرات دلخواه خود برسید .

اما در برخی موارد بدلیل استاندارد نبودن کاغذپرینتر توسط شما باید از تنظیمات پرینتر نوع کاغذ خود را تغییر دهید تا یکی از مدل های تعریف شده در پرینتر به شما تصویر مورد نظرتان را بدهد .

فرآیند فوق بدین شکل است که بعد از ورود به منوی تنظیمات پرینتر و قسمت مشخص کردن نوع کاغذ از چند مدل پیشنهادی یکی را انتخاب کنید و تست کنید تا ببینید کدام تایپ کاغذ با نوع کاغذ استفاده شده توسط شما سازگار تر است تا بهترین تصویر را دریافت کنید .

البته تنظیمات پرینتر را می توانید از دفترچه راهنمای آن دریافت کنید و یا با یک سرچ کوچک در اینترنت به آن دست پیدا کنید .

تصویر پرینتر حرارتی
تصویر پرینتر حرارتی

با توجه به اصرار پزشک مبنی بر خراب بودن پرینتر دستگاه سونوگرافی خود با تعویض کاغذ مشکل حل شد حتی با همان کاغذ قبلی و تغییر تنظیمات نوع کاغذ در ستینگ باز هم مشکل حل شد .

نکته ای که خواستم در این مطلب به آن اشاره کنم این است که بی دلیل  پرینتر حرارتی  خود را برای تعمیر ارسال نکنید چون امکان دارد مشکلاتی برای دستگاه شما ایجاد شود و یا هزینه بی دلیل پرداخت کنید برای دستگاهی که مشکلی ندارد .

امیدوارم مقاله آموزش عیب یابی پرینتر سونوگرافی برای شما مفید بوده باشد ، در صورت نیاز به خدمات تعمیر پرینتر حرارتی دستگاه های سونوگرافی و یا اکوکاردیوگرافی می توانید با ما تماس بگیرید .

دستگاه سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی (راهنمای کامل) 

4 دیدگاه روشن آموزش عیب یابی پرینتر سونوگرافی

  • سارا نمینی

    کاغذ سونوگرافی اصلی از کجا باید بخریم ، چون بیشتر کاغذ های پرینتر های سونوگرافی قلابی شده ، اگر شرکتی را می شناسید ممنون میشم معرفی کنید یا اطلاعاتشون رو بفرستید

    • برای خرید کاغذ اورجینال با بالاترین سطح کیفیت لطفا تماس بگیرید 09128939330

  • کاغذ سونوگرافی اصلی را ازکجا تهیه کنیم ، ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت