چگونه پروب سونوگرافی تعمیر شده را تشخیص دهیم .

چگونه پروب سونوگرافی تعمیر شده را تشخیص دهیم .

امروزه با توجه به زیاد شدن درخواست از سوی خریداران برای تهیه دستگاه های دست دوم سونوگرافی و یا اکو کاردیوگرافی توجه به سالم بودن پروب بسیار پر اهمیت شده است .

پروب های دستگاه همیشه جزو یکی از اصلی ترین قطعات دستگاه التراسوند می باشد و هرچقدر این پروب سالم تر و کم کارکرد تر باشد کیفیت تصویر بهتری را خواهید داشت .

متاسفانه برخی از افراد در بازار پروب هایی با کیفیت پایین یا تعمیر شده را به متخصصین ارائه می دهند که موجب می شود پزشک نتواند با آن پروب کیفیت مطلوبی را بدست بی آورد .

حتما هنگام خرید هر دستگاهی به نوع پروب ها و کشور سازنده آن دقت کنید و همچنین تکنیکال فایل پروب ها که در آن به جزئیات ساخت پروب اشاره شده است .

این نکته را با دقت بررسی کنید که اگر پروب دست دوم تهیه می کنید حتما از اصالت آن و تعمیری نبودن آن اطمینان حاصل کنید ،

چرا که پروب های تعمیر شده معمولا نسبت به پروب های التراسوند سالم کیفیت پایین تری دارند و یا پروب های کم کارکرد نسبت به پروب هایی با کارکرد بالا عمق نفوذ و کیفیت بهتری را به شما می دهند .

همانطور که در پروب کانوکس فوق مشاهده می کنید لنز پروب به صورت بسیار حرفه ای تعویض شده است و شاید اصلا متوجه این موضوع نشوید ولی هنگام تست های تخصصی که روی پروب صورت میگیرد متوجه خواهید شد این پروب 30 درصد از کیفیت خود را از دست داده است .

در پروب خطی که مشاهده می کنید بدلیل استفاده از متریال نا مرغوب در تعویض لنز مشاهده میکنید که بعد از گذشت 7 ماه از ترمیم مجدد لنز روی پروب آسیب دیده ، پس اگر قصد تعمیر پروب التراسوند خود را هم دارید به مراکز معتبر مراجعه کنید تا از قطعات مرغوب استفاده کنند .

 

در تصویر بالا هم یک پروب خطی را مشاهده می کنید که به صورت خیلی ابتدایی تعمیر شده و رده های چسب کاملا مشهود است متاسفانه این پروب ارزشمند توسط افراد غیر متخصص تعمیر شده و 50 درصد از کیفیت خود را از دست داده است .

در این پست شما با اشکال مختلف پروب های تعمیری آشنا شدید امیدوارم که این مطلب مورد پسند شما واقع شود .

در صورتی که پروب سونوگرافی و یا پروب قلبی داشتید که خراب شده است و نیاز به خدمات تعمیر پروب دارید می توانید با تماس بگیرید تا با کیفیت ترین خدمات را با بهترین قیمت دریافت کنید .

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت