خرید دستگاه سونوگرافی ریفربیشید

خلاصه مطلب خرید دستگاه سونوگرافی

ابتدا خلاصه مقاله راهنمای خرید دستگاه سونوگرافی را برای شما قرار دادم  تا در صورتی که برای شما مفید بود تا انتهای مقاله همراه ما باشبد .

 

دستگاه سونو گرافی را خریداری  کنید که حداقل 80 درصد  مشتری های آن برند از خرید خود راضی بوده باشند  ، شرکتی را انتخاب کنید برای خرید  که اگر 500 مرکز نصب داشت حداقل 400 نفر مشتری راضی داشته باشد (چون بعضی از شرکت ها سرویس های ویژه ای را به برخی مراکز می دهند و آنها را همیشه به عنوان رفرنس معرفی می کنند و افراد ناراضی را از لیست مراکز نصب حذف می کنند که این کار اشتباه است لیست رفرانس نصب موقعی قابل استناد است که مشتریان راضی و ناراضی در آن باشند ) .

سعی کنید درگیر تکنیک های بازاریابی نشوید و با آرامش کامل محصولی را که می خواهید انتخاب کنید .  برای مثال قصد خرید سونوگرافی برای مرکزی را دارید که عمده بیماران مرکز زنان است پس حداقل 3 مدل را با دقت از قبل  انتخاب کنید، قبل از شروع دمو  بیماران مختلفی را هماهنگ کنید و به ترتیب هر سه مدل را دمو کنید و به هر دستگاه در قسمت ای مختلف امتیاز دهید، به هر شرکتی هم چند ساعت برای تنظیم دستگاه  فرصت دهید اما اینکه تمام مدت دمو در کنار شما یک کارشناس  باشد  از نظر روانشناسی فروش و افکار سنجی شما را در تصمیم گیری دچار اشتباه می کند پس با خیال راحت مدل های انتخابی دستگاهای  سونوگرافی از برند های مختلف را دمو کنید و کیفیت آن ها را بررسی کنید بخصوص عمق نفوذ پروب ها که بسیار  مهم است، دستگاه التراسوندی که عمق نفوذ بالایی دارد را می شود با کمی  تنظیم تصویر تنظیم کرد، اما دستگاه سونوگرافی  که عمق نفوذ پروب هایش کم می باشد را نمی شود  کاری کرد چرا که این یک نقص سیستماتیک در طراحی دستگاه می باشد .

 

 • نکته : همیشه به بند های قرار دادی که امضا می کنید لطفا دقت کنید و در صورتی که در مورد بند خاصی  اطلاعاتی ندارید هیچ اشکالی ندارد شما می توانید از طریق  تماس با من  در آن خصوص از من بپرسید چون همین چند خط می تواند یا مشکلی را به شما اضافه کند یا مشکلات شما را کم تر ،پس لطفا کلمه به کلمه قرار داد را خواهشمندم مطالعه کنید .

 

 • در خصوص گارانتی : در قرار داد گارانتی دستگاه های سونوگرافی، پروب ها باید در صورت مشکل تعویض شوند و خود دستگاه در صورت خرابی، برد معیوب هم تعویض می شود اما خود دستگاه خیر پس به هیچ وجه در زمان گارانتی تعمیر پروب را نپذیرید چرا که پروب دستگاه سونوگرافی  که تعمیر می شود مثل روز اولش نخواهد شد و حداقل 30 در صد از کیفیت آن افت خواهد کرد .

 

من خودم در شرایط کنونی ترجیح می دهم اگر قرار است دستگاهی بخرم و بودجه ام به دستگاه های گران قیمت نمیرسد به جای خرید یک دستگاه 1 میلیاردی که تا دیروز 300 الی 400 میلیون تومان بوده است ، دستگاهی را تهیه کنم که از کیفیت بالایی برخوردار باشد حتی اگر دست دوم باشد، چرا که خیلی از این دستگاه های سونوگرافی دست دوم هم یکسال گارانتی را دارند و بعد از آن هم شرایط مثل دستگاه های آکبند  می باشد شما بعد از اتمام مدت گارانتی باید برای سرویس دستگاه سونوگرافی  هزینه پرداخت کنید لازم به ذکر است که  در این خصوص هم حتما مشورت کنید چرا که شرکتی که دستگاه مورد نظر را از آن تهیه می کنید خیلی مهم است که چقدر اصالت و خوشنامی داشته باشد در این مورد هم روی کمک ما می توانید حساب کنید .

 

در آخر باید عرض کنم خدمت شما ،  من همیشه به عنوان یک متخصص در زمینه تجهیزات پزشکی در خدمت شما متخصصین عزیز رادیولوژی هستم .ما وابسته به هیچ شرکتی نیستیم و تعهد ما به اخلاق حرفه ای می باشد ،

پایان خلاصه مقاله ،برای مطالعه ادامه می توانید ادامه مطلب را مطالعه کنید

متخصص عزیز لطفا در کامنت نظر خود را در خصوص دستگاه سونوگرافی که استفاده می کنید را  بنویسید تا همکاران شما هم از این نظرات در خرید خود استفاده کنند . بسیار ممنونم از وقتی که برای مطالعه این مقاله گذاشتید .

ارادتمند شما شهرام قاسمی

09128939360

………………………………………………………

دستگاه سونوگرافی چی بخرم ؟

این سوالی هست که ذهن بسیاری از متخصصین  رادیولوژیست و کاردیولوژیست  را به خود مشغول می کند .

وقتی ما تصمیم به خرید محصولی می گیریم، شروع به تحقیق می کنیم ، از دوستان می پرسیم ، دستگاه های سونوگرافی که قبلا با انها کار کردیم در بیمارستان یا مراکز دیگر را مورد بررسی قرار می دهیم ، در اینترنت سرچ میکنیم  ، و در آخر با شرکت ها تماس می گیریم و از آنها هم مشورت می گیریم.

 

( البته این مورد آخر مثل  این می مونه که بریم مغازه ای بگیم جناب فروشنده این کالایی که می فروشید چطوره قاعدتا جوابی که می شنویم از فروشنده این است : قربان نسبت به قیمتی که هزینه می کنید بهترین است حتی از محصولات رقیب خودش هم عالی ترمی باشد .)

پس لطفا گزینه آخر را از لیست تحقیق خود پاک کنید چرا که فروشنده ها بیشتر از اینکه به فکر شما باشند  ، به فکر فروش بیشتر و پر کردن تارگت سالانه فروش  خود هستند ، تنها چیزی که از یک شرکت در خواست کنید لیست تمامی مراکز نصب و همچنین اطلاعات فنی و یک پیش فاکتور می باشد و دیگر هیچ ، چون اگر از فروشنده ای بخواهید دستگاه خودش را با دستگاه التراسوند برند  دیگری مقایسه کند نا خودآگاه بدون اینکه خوش هم بخواهد شروع به تخریب برند رقیب می کند البته این موضوع یک امر کاملا طبیعی می باشد در روانشناسی فروش .این شما هستید که باید دستگاه را از نظر فنی بررسی کنید و حداقل با  چندین کاربر مختلف دستگاه سونوگرافی مورد نظر که حداقل 2 سال با آن دستگاه کار کرده اند تماس بگیرید و ببینید رضایت آن ها در چه سطحی است. برای مثال شما در مرکز رادیولوژی خود  بیشتر سونوگرافی بارداری کار می کنید ولی وقتی با همکاران رادیولوژیست خود تماس می گیرید می بنید همه می گویند سونوگرافی جنرال عالی دارد ولی برای آنومالی اسکن بدرد نمی خورد ، یا برعکس شما بیشتر بیماران جنرال دارید و در پرسش ها به این نتیجه میرسید که این دستگاه بیشتر برای سونوگرافی زنان مناسب است و بدرد کار شما نمی خورد خوب پس این دستگاه را از لیست خود حذف می کنید .و سراغ گزینه های بهتر می روید برای خرید .

 

در خرید کردن همیشه به آنچه که واقعا می بینید اعتماد کنید.

در بیشتر موارد در سالهایی که در حوزه بازاریابی و فروش دستگاه های سونوگرافی و اکو کاردیوگرافی فعال بودم ، متخصصین رادیولوژیست زیادی را می دیدم که دستگاهی را خردیداری کردند که اصلا مناسب کارشان نبود ، وقتی  سوال می کردم خوب استاد چرا این دستگاه را خریداری کردید در پاسخ جواب های جالبی می شنیدم که در اینجا به چند نکته اشاره میکنم .

تخفیف خوبی دادن و من هم خریدم اما الان پشیمان هستم .

خیلی تماس می گرفتن دستگاه سونوگرافی را هم آورده بودند دمو دیگه رودربایستی گیر کردم .

با مدیر شرکت دوست بودم نتوانستم به ایشان نه بگویم .

این دستگاه با اون دستگاه فرق می کرد و خیلی مسائل دیگر ، اما باور بفرمایید همیشه ما با منطق بررسی می کنیم ولی با احساس خرید می کنیم به همین جهت است که بعدا پشیمان می شویم از این جهت داشتن یک مشاور معتمد برای  خرید تجهیزات پزشکی در کنار خود می تواند خیلی از این مسائل را برای شما حل کند .

 

مشخص کنیم که بیماران مرکز رادیولوژی ما بیشتر چه طیف بیمارانی هستند ؟

در همان ابتدای کار چشم انداز خود را برای کار خود مشخص کنید آیا هدف شما بیشتر سونوگرافی جنرال است یا سونوگرافی زنان؟تا بتوانیم  بصورت تخصصی بهترین محصول سونوگرافی را در زمینه مورد نظر فعالیت  انتخاب کنیم  ، تا در کارشناسی هایی که انجام می شود دستگاه سونوگرافی مذکور امتیاز لازم را کسب کند. چون این موضوع موقع خرید دستگاه سونوگرافی بسیار مهم است که بدانید بیشتر بیماران شما در چه زمینه ای هستند. برای مثال مرکزی که بیشتر مراجعه کنندگان آن بانوان هستند باید دستگاهی تهیه کند که عملکرد خوبی در  سونوگرافی زنان داشته باشد و همچنین پروب سطحی مناسبی برای سونوگرافی پستان داشته باشد ،یا مرکزی که کار تخصصی غربالگری جنین انجام می دهد باید دستگاه سونوگرافی تهیه کنند که در سونوگرافی بارداری بسیار قوی باشد چرا که ما در این حوزه نیاز به عمق نفوذ بالای پروب و همچنین رزولوشن بالا داریم ، مرکز رادیولوژی که تخصصی کار قلب جنین انجام می دهد باید دستگاهی با عمق نفوذ بالا و همچنین داپلر قوی داشته باشد ، تا مشکلی برای تشخیص متخصص رادیولوژی ایجاد نشود.

 

بررسی مدل های مختلف دستگاه سونوگرافی

حتما قبل از خرید دستگاه سونوگرافی چند مدل را بررسی کنید و نقاط قوت و ضعف هر کدام را روی برگه ای یادداشت کنید با توجه به هزینه ای که می کنید واقعا ارزش این که برای بهترین انتخاب کمی زمان بگذارید را دارد.  تا با مدل های مختلفی که انتخاب کردید حداقل ۲۰ بیمار مختلف با شرایط جسمی  مختلف را سونوگرافی نکرده اید تصمیم به خرید نگیرید، چرا که عمق نفوذ دستگاه سونوگرافی مهم ترین پارامتر در دستگاه های اولتراسوند می باشد، دستگاهی که در بیماران چاق نتواند عمق نفوذ خوبی داشته باشد شما را در تشخیص دچار مشکل خواهد کرد و این مشکل باعث می شود شما زمان بسیار بیشتری را برای اسکن بیمار صرف کنید و همچنین در آخر نتیجه ای را که می خواهید بدست نیاورید، عمق نفوذ پارامتری است در دستگاه سونوگرافی که واقعا با تنظیم نرم افزاری دستگاه التراسوند قابل تنظیم نیست، چرا که این مورد به قدرت سخت افزاری دستگاه سونوگرافی  و همچنین کیفیت پروب های آن محصول مربوط می باشد.

لطفا در هنگام دموی دستگاه ها به این نکته توجه کنید روز اول دمو دستگاه برای چندیدن بیمار اول تا با کاربری دستگاه سونوگرافی آشنا شوید کارشناس محصول را در کنار خود داشته باشید ولی بعد از آن در فرآیند دمو سعی کنید به تنهایی دستگاه را ببینید و تصمیم بگیرید، چرا که تا مادامی که کارشناس محصول کنار شماست برای هر بیمار تنظیمی لحظه ای می کند و یا شما را متقاعد می کند که حالا این بیمار بد ویو بود اون بیمار خوش ویو بود یا این بیمار همکاری نکرد و غیره….. پس سعی کنید دستگاه را به تنهایی ببنید چرا که بعد از خرید هم شما به تنهایی باید با دستگاه سونوگرافی خود  بیمار ببینید نه با کارشناس محصول .

 

این موضوع را باید پذیرفت که هر دستگاهی نقاط قوت و ضعف مختص به خود را  دارد، برخی از دستگاه های سونوگرافی کیفیت پروب خطی عالی دارند و مناسب سونوگرافی های نسج نرم و یا سونوگرافی ماسکلواسکلتال است. برخی دیگر برای  سونوگرافی جنرال مطلوب است ولی در سونوگرافی زنان بسیار ضعیف هستند. برخی دیگر در سونوگرافی زنان عالی عمل می کنند اما پروب خطی مناسبی ندارند و برخی دیگراز دستگاه ها سونوگرافی جنرال عالی دارند ولی در سونوگرافی زنان ضعیف هستند که حتما باید همه این موارد را مورد بررسی قرار دهید.

 

 

 • اولین ها شما نباشید!

بارها مشاهده کرده ام که برندی تازه شروع به فعالیت کرده و پزشک یا مرکز رادیولوژی هم به دلیل آفرهای ویژه ای که آن شرکت به مرکز رادیولوژی و رادیولوژیست معرفی کرده اند آنها را متقاعد به خرید از آن برند میکنند، ولی بعد از مدتی شرکت یا توانایی خدمات دادن ندارد یا نمایندگی محصول را از دست می دهد و یا خود محصول کیفیت لازم را ندارد. این برای پزشک و یا مرکز رادیولوژی بسیار مشکل ساز خواهد بود؛ چرا که سرمایه را از دست می دهند. که به زحمت فراوان بدست آورده اند .

 

 

 • دستگاه سونوگرافی دست دوم یا به( اصطلاح ریفربیش ) خوب است یا بد ….

من همیشه توصیه میکنم دستگاهی که تهیه میکنید ابتدا از این نظر کیفی  بررسی کنید که جوابگوی  کار شما هست  یا خیر،آیا  با بودجه شما همخوانی دارد یا خیر، اگر جواب این سوالات مثبت بود سپس سراغ افرادی بروید که شرکت های معتبر و خوشنامی هستند و توانایی دادن خدمات  پس از فروش را به شما داشته باشند . دستگاه سونوگرافی  را برای شما یکسال گارانتی کنند و تضمین کنند تا 5 سال قطعات یدکی محصول را برای شما فراهم کنند  که خیال شما راحت شود .بارها از من سوال می شود که بعد از  یکسال دستگاه خراب نمی شود ،به عنوان یک متخصص الکترونیک  باید عرض کنم خدمت شما رادیولوژیست گرامی  که هر دستگاه الکترونیکی چه آکبند و چه دست دوم امکان خراب شدن را دارند ولی مهم فراوانی و در دسترس بودن سرویس کارهای آن محصول است، وهمچنین فراوانی  قطعات  یدکی آن محصول در کشور که حتما موجود باشد . در کشور ما  بیشتر نمایندگان محصولات سونوگرافی انحصاری هستند و این خود یعنی شما یا هر سرویس کار دیگری مجبور هستید  برای تهیه قطعات حتما از نماینده انحصاری مورد نظر قطعه را تهیه کنید البته نمایندگی انحصاری در دنیا زیاد مرسوم نیست ،تا جایی که من اطلاع دارم ولی در کشور ما نمایندگی های انحصاری بسیار زیاد هستند و این خود موضوعی مورد بحث است که در توان این مقاله نیست و برخی برندهای سونوگرافی هم هستند که  آنقدر محبوب و معروف  هستند که قطعات آن ها بسیار زیاد هست و همچنین  تامین کننده های بسیاری برای آن در کشور وجود دارد و جای نگرانی بابت قطعات دستگاه وجود ندارد .

 

با توجه به شرایط اقتصادی کشور در چند وقت گذشته و گرانی بیش از حد تجهیزات پزشکی همه ما  شاهد رشد سریع قیمت این محصولات بودیم به شکلی که  دستگاه های ارزان قیمت سونوگرافی که تا چندی پیش برای مثال ۲۰۰ میلیون تومان قیمت داشتند و فقط مناسب بخش های اورژانس بوده و با انها  سونوگرافی های روتین را هم شاید در برخی بیماران چاق نمی شد خوب تشخیص داد ، الان قیمتی  معادل900 میلیون تومان دارند ، البته اگر تا الان گرانتر هم نشده باشد. خوب در چنین شرایطی اگر پزشکی بخواهد کار تخصصی انجام بدهد و بودجه محدودی هم داشته باشد یا باید کار تخصصی را فراموش کند و یا دستگاه ۲۰۰ میلیون تومانی  چند ماه قبل را ۹۰۰ میلیون تومان خریداری کند و سونوگرافی های جنرال انجام دهد ،یا اینکه با همین مبلغ دستگاه دست دوم قوی تری  را از برند های معتبر اروپایی که همیشه طول عمر بالاتری را نسبت به برخی دیگر از محصولات کمپانی های سونوگرافی …. ،،را دارند از شرکتی معتبر با گارانتی یکساله تهیه کند که حتما توصیه میکنم در این خصوص با ما مشورت کنید تا در نحوه تنظیم قرار داد و بررسی کیفیت دستگاه کنار شما باشیم تا بهترین انتخاب و تصمیم ممکن را با کمک یکدیگر بگیریم  .

در کل خرید یک دستگاه ریفربیشید سالم و مطمئن از فردی معتبر شما را هیچ وقت پشیمان نخواهد کرد چون از برخی از برندهای جدید که طول عمری دوساله دارند برای شما بیشتر کار خواهند کرد ، اما بازهم تاکید می کنم از دستگاه را از افراد معتبر و یا  شرکت های  معتبر تهیه کنید  .

 

 • یک نکته کوتاه در خصوص مراکز نصب دستگاه سونوگرافی :

پزشک رادیولوژیست محترمی برایم تعریف می کردند ،  من با مراکر نصبی که  شرکتی در اختیارم قرار داده بود با چند نفری از همکارانم صحبت کردم همه راضی بودند ،اما بعد از خرید دستگاه سونوگرافی  از همان شرکت دستگاه من به مشکل بر خورد و کیفیت دستگاه واقعا در بیماران چاق بسیار ضعیف بود ، من با شرکت تماس گرفتم و در کمال ناباوری جملاتی را شنیدم، به من گفتند دستگاه سونوگرافی سلیقه ای  هست و یه مدت باهاش کار کنید  تا چشمان شما  عادت کند ، پزشک ادامه داد و می گفت مهندس قاسمی عزیز دستگاهی که عمق نفوذ نداره و نمیشه باهاش بیمار چاق را اسکن کرد من چطور چشمم عادت کنه به تصویر . بله حق با پزشک عزیز ما بود چرا که این یک ضعف سخت افزاری در دستگاه سونوگرافی خریداری شده بوده است  که بدلیل اینکه در زمان دمو پزشک عزیز ما نکاتی که در بالا توضیح داده ایم را رعایت نکرده بودند، تصمیم به خرید این دستگاه به اشتباه گرفته بودند . هیچ کاری هم نمیشه برای این مشکل انجام داد چون دستگاه خریداری شده و شما هم قرار داد را بسته اید . و از جهتی پزشک می گقت من با همکارانم تماس گفتم و آنها تایید کردند این دستگاه سونوگرافی را ، اینجا باید نکته ای را خدمت همه شما اساتید عرض کنم ، تماس هایی که پزشک با همکاران خود گرفته را هم باید در نظر بگیریم شاید برخی اوقات همکاری که شما از ایشان مشورت می گیرید فقط از دستگاه مورد نظر برای یکسری سونوگرافی خاص استفاده می کند یا به عنوان دستگاه پشتیبان تهیه کرده باشد و خیلی مسائل دیگر پس طبق گفته های قبلی خواهشمندم خودتان با دستگاه مورد نظر حتما چندین بیمار مختلف را معاینه کنید .نکته دیگری که باید عرض  کنم خدمت شما پزشک گرامی  این مورد است  که بله چشم عادت میکند به جنس تصویر دستگاه سونوگرافی حتی به افت دستگاه هم چشم عادت می کند ،چرا که افت کیفیت دستگاه سونوگرافی و پروب های آن به مرور زمان اتفاق  می افتاد و این باعث می شود چشم‌ های شما هم به این افت کیفیت عادت کند و  خیلی سخت متوجه افت تصویر دستگاه سونوگرافی شوید ، اما در خصوص مراکز نصب حتما لیست کلی مراکز نصب را بگیرید و به همکارانی که می شناسید زنگ بزنید و از آنها در مورد کیفیت دستگاه سونوگرافی که می خواهید خرید کنید سوال کنید از بیمار چاق تا لاغر از سونوگرافی نسج نرم تا سونوگرافی رحم ضمائم  همه را سوال کنید ،نحوه خدمات  پس از فروش و خیلی  مسائل دیگررا .  اگر هم حوصله این کار را ندارید می‌توانید این‌موضوع را به ما بسپارید ما به عنوان مشاور در خدمت شما هستیم.

متخصص عزیز رادیولوژی قبل ازخرید دستگاه سونوگرافی ، رادیولوژی یا ماموگرافی حتما با افراد با سابقه و معتمد در بازار  مشورت کنید، هستند افرادی که اعتبار و نامشان  خود برندی است و اعتبار خود را به درصدی پول نمی فروشند در نهایت جهت مشاوره ای که می دهند  شاید پولی دریافت کنند که این‌خود بسیار ارزشمند است چرا که شما هم  به این ترتیب دستگاه مورد نظر خود را از نظر فنی و قیمتی  بررسی تخصصی میکنید ومطمئن هستید قیمتی که دستگاه را تهیه میکنید ارزنده است و نگرانی این را ندارید که گران خریده باشید یا مسائل دیگر.

 

 

 • نکته : اگر دستگاهی برای مطب نیاز دارید و نیاز به جابجایی دستگاه ندارید حتما  دستگاه سونوگرافی  مبله را تهیه کند چرا که دستگاه سونوگرافی مبله از کیفیت بالایی برخوردار است آن هم بدلیل بردهای  الکترونیکی قوی تری هست که درآن ها استفاده شده و همچنین سیستم تغذیه دستگاه های سونوگرافی مبله بسیار کار آمد تر هستند .

جواب این سوال قطعا نه می باشد ، رادیولوژیست عزیز هر دستگاه سونوگرافی  شرایط نگهداری خاص خودش را دارد و اگر شرایط نگهداشت آن رعایت بشود باید طول عمر آن هم افزایش پیدا کند ،مدتی هست در تعداد کمی از برند ها مشاهده می شود که لنز پروب های سونوگرافی  به صورت ناخودآگاه خراب می شود و یا آسیب می بیند که اینها  به دودلیل می باشد یا اصول نگهداشت به خوبی رعایت نشده است ، یا پروب مورد نظر از کیفیت  ساخت پایینی برخوردار بوده است ، می پرسید چرا مگر کیفیت ساخت پروب ها هم ضعیف یا قوی دارند. باید به شما بگویم بله  ، به این دلیل که چند موردی در برندی خاص  دیده شده است که پروب ها دچار مشکل می شوند ، یاید بگوییم نقص در خط تولید و کنترل کیفیت  همیشه بوده است .اما وقتی تعداد خرابی ها از این دسته مشکلات خاص زیاد می شود دیگر نمی توان گفت مشکل در خط تولید بوده یا کنترل کیفیت بلکه باید اشاره کنیم به  کیفیت ساخت آن پروب و ضعیف بودن متریال آن  . یک پروب دستگاه سونوگرافی در شرایط نرمال کاری و با توجه به رعایت اصول نگهداشت و تعداد بیماری را  که روزانه می بینید هم لحاظ کنید ، باید حداقل 3 الی4  سال برای شما کار کند در غیر اینصورت این پروب از کریستال های پیروالکتریک ضعیفی ساخته شده است .

 

 

همیشه دوستانی که از من سوال می کنند که گارانتی دستگاه را چند ماهه بگیریم در جواب می گویم هر چه بیشتر بهتر چرا که گارانتی آن هم از شرکتی که بخش فنی معتبری داشته باشد(معتبر نه در کلام و یا توصیه چند نفر بلکه با تشخیص و دقت ومیانگین گیری از مشتریان راضی و ناراضی ، چرا که دیده شده برخی از عزیزان اسامی مشتریان ناراضی را از لیست مراکز نصب خود حذف میکنند  ) پس من خودم حاضر هستم مبلغی بیشتر بدهم ولی گارانتی بلند مدت تری را کسب کنم .البته از شرکت معتبر که تعریف و اعتبار و سنجش این پارامتر ها  برای هر شخصی متفاوت می باشد .

 

قطعا جواب این سوال بله می باشد، هر دستگاهی مخصوصا تجهیزات پزشکی نیاز به دستگاه هاups دارند تا از نوسانات برق در امان بمانند.  چندی پیش یکی از  رادیولوژیست های عزیز در تماس تلفنی که با هم داشتیم  از من سوالی پرسیدند  که دوست داشتم در این مقاله با شما در میان بگذارم و آن هم این بود که شرکتی که دستگاه سونوگرافی  را به ایشان فروخته بودند  به دوست عزیز  ما گفته بودند که شما حتما باید  برند UPS را که ما تایید می کنیم بخرید و در غیر اینصورت  دستگاه خارج از گارانتی است و این دوست ما به ناچار از همان شرکت تهیه کرده بودند و وقتی در بازار همان UPS را با همان مشخصات قیمت گرفته بودند متوجه شده بودند که حداقل 8 میلیون گرانتر خریداری کرده اند UPS مذکور را از آن شرکت .این صحبت اصلا صحیح نیست  که شما حتما باید از شرکت خاصی UPS را تهیه کنید در غیر اینصورت گارانتی شما ابطال می شود ، چرا که اگر قرار بود دستگاه های رادیولوژی با UPS خاصی کار کنند  حتما در دفترچه دستگاه از برند مورد نظر و مورد استاندارد کمپانی  یاد می شد و بیشتر بحث بیزینسی دارد تا کیفتی چرا که من خود بارها مشاهده کرده ام که UPS های تولید داخلی هستند که هم برندهای معتبری دارند  و هم بسیار دقیق و کار آمد می باشند ، اما شرکتی که در این مقاله سعی کرده ام نامی از آن  شرکت و شخص نبرم ،  پزشک را مجبور به خرید UPS  از برندی که خود توصیه می کند کرده  و می گویند ما چندین برند را آوردیم و روی دستگاه های خود تست کردیم این مدل از همه بهتر بود چرا که نویز روی دستگاه نمی انداخت، باید در اینجا عرض کنم این بحث از نظر بنده خلاف واقع است و دستگاهی که اینگونه نویز می گیرد را شما اصلا تهیه  نکنید بهتر است . پس در انتخاب UPS شما آزاد هستید هر مدلی که دوست دارید تهیه کنید و استفاده کنید فقط به توان مصرفی دستگاه خود دقت کنید و یو پی اسی  را تهیه کنید که بالاتر از توان مصرفی دستگاه شما انرژی در اختیار دستگاه سونوگرافی شما قرار دهد.

 

 

امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید .

ارادتمند شما شهرام قاسمی

زمستان 1399

 

 

10 دیدگاه روشن راهنمای خرید دستگاه سونوگرافی

 • سلام
  جناب قاسمی عزیز از لطف و راهنمایی شما بسیار سپاس گزارم خدارو شکر دستگاهی که با کمک شما تهیه کردیم عالی بود .گفتم قدردانی کنم و در اینجا برای شما عزیز بزرگوار کامنت بگذارم تا بقیه همکارانم هم بتوانند از کمک شما بهرمند شوند ، واقعا راهنمایی های شما در انتخاب دستگاه و تنظیم قرار داد عالی بود . ممنونم

 • جناب مهندس
  از راهنمایی شما بسیار ممنونم و همچنین پیگیری هایی که برای خدمات پس از فروش انجام دادید .

 • جناب مهندس از راهنمایی و همراهی شما در خرید دستگاه سونوگرافی بسیار ممنونم ،اصلا فکر نمی کردم با این بودجه بتوانم دستگاه سونوگرافی خوبی با این کیفیت پیدا کنم .سپاس از لطف و وقتی که گذاشتید .

 • Jenab mohandes baraye zahmati ke jahate karshenasi keshidi mamnonam rahnamaei haye shoma be ma komake bozorgi kard.

 • عالی بود جناب مهندس قاسمی بزرگوار عزیز سپاس گزارم

 • این توضیحات خیلی کمک کننده بود .سپاسگزارم

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت