دستگاه سونوگرافی هندهلد

دستگاه سونوگرافی هندهلد

دستگاه سونوگرافی همراه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ما شاهد ارائه تجهیزات الکترونیکی جدیدی از سوی کمپانی ها هستیم .

در حوزه دستگاه ای سونوگرافی و همچنین اکوکاردیوگرافی ما سالانه محصولاتی جدید را از سوی کمپانی های تولید کننده می بینیم که روانه بازار می شود .

یکی از محصولات جدیدی که در زمینه دستگاه های سونوگرافی چند سالی هست به بازار ارائه شده است دستگاه های هند هولد یا همان دستگاه های جیبی است .

در این مقاله سعی داریم این پروب های التراسوند را به صورت مختصر بررسی کنیم البته این بررسی از نظر فنی برداشت و تجربه من می باشد و پیشنهاد می کنم مواردی که گفته می شود را خود شما متخصص گرامی حتما امتحان کنید .

 

سونوگرافی جیبی
دستگاه سونوگرافی جیبی

 

یکی از بهترین برند ها در بین محصولات سونوگرافی جیبی یا همان پروب های سونوگرافی وایرلس برند butterfly می باشد این محصول یکی از بهترین پروب های قابل حمل است که بوسیله یک کابل به موبایل و یا تبلت شما وصل شده و تصویر را انتقال می دهد .

 

نکته دیگری که در مورد دستگاه های سونوگرافی جیبی یا هند هلد ها باید بیان کنم این است که بسیار مناسب حمل و نقل می باشند و با توجه به تکنولوژی که دارند مقاوم هستند برای حمل و نقل روزانه اما مشکلی که وجود دارد این است که این محصولات هیچگاه نمی توانند جایگاه دستگاه های سونوگرافی مبله یا پرتابل را بگیرند و هدف از ساخت اینگونه محصولات برای حمل راحت آن و همچنین رفع نیاز های اورژانسی به دستگاه سونوگرافی یا اکو برای متخصص می باشد .

در سونوگرافی های هندهلد پروب ها معمولا یا کانوکس هستند یا قلبی یا خطی یعنی برای هر کاربری یک پروب نیاز است البته به غیر از برند باترفلای چون این برند در یک پروب سه قابلیت پروب خطی و پروب کانوکس و همچنین پروب قلبی را جای داده است .

در برند های دیگر تا زمان نگارش این مقاله هر پروب برای مصرف مشخص طراحی شده و اگر شما بخواهید قلب را مورد بررسی قرار دهید باید پروب هندهلد قلبی را تهیه کنید و اگر سونوگرافی نسج نرم را بخواهید بررسی کنید باید پروب خطی را تهیه کنید همانطور که می بینید محدودیتی در نوع پروب ها برای شما وجود دارد در صورتی که در دستگاه های مبله یا پرتابل شما قابلیت استفاده از چندین پروب همزمان را دارید.

 

یکی از مهم ترین مسائلی که در هنگام خرید سونوگرافی هند هلد باید مد نظر داشته باشید این است که برای چه کاربری می خواهید تهیه کنید باید این را بدانید که این نوع دستگاه از عمق نفوذ پایینی برخوردار است و کیفیت کالر پایینی را هم دارد و این موجب می شود شما نتوانید اسکن دقیقی را روی بیمار انجام دهید همانطور که قبل تر هم گفتم این دستگاه برای مصرف های اورژانسی و همچنین بررسی های سطحی ساخته شده است .

 

اگر شما کاربر حرفه ای دستگاه باشید و بخواهید از ابزار های اندازه گیری استفاده کنید که در هر دستگاه اکوکاردیوگرافی و یا سونوگرافی موجود است در این مدل از دستگاه های هندهلد شما ابزارهای کمتری را برای اندازه گیری ها در اختیار دارید و همین ابزار های اندک را هم بسختی می شود استفاده کرد بدلیل اینکه شما وقتی می خواهید که اندازه گیری روی موبایل و یا تبلت انجام دهید بدلیل نبود ترک بال شما دچار مشکل خواهید شد .

مزایا دستگاه سونوگرافی هند هلد

باتوجه به کوچک بودن این دستگاه ها حمل آن برای پزشک بسیار راحت می باشد و یم تواند هر جایی که می خواهد همراه خود ابزار تشخیصی را داشته باشد ، یکی دیگر از مزایای این دستگاه مقاوم بودن آن در حمل و نقل دستگاه می باشد بدلیل ساختاری که دارد نرم افزار آن توسط خود کاربر برروی دستگاه موبایل یا تبلت نصب می شود و کاربر در صورتی که دچار مشکلات نرم افزاری بشود به راحتی این مشکلات را با حذف و نصب مجدد نرم افزار حل می کند .

 

معایب دستگاه سونوگرافی هند هلد

یکی از نکاتی که خیلی به چشم من برجسته آمد در ایرادات این دستگاه های هند هلد این بود که کیفیت تصویر مناسبی در عمق های پایین به ما نمی دهد و بیستر مناسب کارهای سطحی می باشند ، نکته دیگر نبود ابزار های اندازه گیری کامل و همچنین پایین بود کیفیت کالر البته اگر کسی برای استفاده های اورژانسی همانطور که از قبل گفتم تهیه کند مناسب می باشد ولی برای کاربری های دیگر اصلا توصیه نمی شود .

نکات فنی که باید در نظر داشته باشیم

نکته فنی از نظر تعمیرات تکنولوژی این پروب ها بگونه ای است که در صورت خرابی به سختی قابل تعمیر می باشد و……

سعی شد به صورت خلاصه مزایا و معایب پروب های سونوگرافی قابل حمل که با نام سونوگرافی هندهلد یا اکوکاردیوگرافی هند هلد در بازار شناخته می شود برای شما متخصص گرامی شرح داده شود در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با من در تماس باشید تا اطلاعات تخصصی بیشتری را در این زمینه در اختار شما قرار دهم .

نکته آخر : در حال حاضر هندهلد پروب های زیادی توسط کمپانی های مختلف در سراسر دنیا تولید می شود که همه آنها از آپشن های مختلفی برخوردار هستند ولی مهم کیفیت و عمق نفوذ این محصولات می باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد .

راهنمای خرید دستگاه سونوگرافی

تعمیرات انواع پروب سونوگرافی

نحوه نگهداشت پروب های دستگاه التراسوند

 

9 دیدگاه روشن دستگاه سونوگرافی هندهلد

 • تارا حسابی

  سلام
  برای بررسی ژل های تزریقی صورت می تواند کاربرد داشته باشد؟
  امواج التراسوند برای آمالگام و ترمیم دندان ، ایمپلنت اثر سوء ندارد؟

  • برای بررسی و تزریق ژل توسط متخصص پوست استفاده میشه و التراسوند هیچ تاثیری منفی روی آمالگام و دندان و ایمپلنت نداره

 • سونو گرافی های جیبی از نظر کیفیت و طول عمر چطوره خوب کار میکنه ، شما خودتون تجربه کار باهاشون رو دارید اگر بیشتر اطلاعات بدید عالی تر میشه

 • پیرمحمدی نیا

  عمق نفوذ خوبی نداره بدرد بررسی های سطحی فقط می خوره من خریدم پشیمونم الانم کسی نمیخره ازمن توصیه نمی کنم

  • خوب هر دستگاهی برای مصرف خاصی طراحی و ساخته شده است برای اینکه خرید دقیقی انجام دهید باید مشورت بگیرید . در صورت لزوم می توانید با تماس بگیرید تا مشکل شما را بررسی کنیم و راه کاری مناسب ارائه بدهیم

  • من جراح اعصاب هستم فقط برای بررسیهای سطحی تا نهایت ۳ سانتی متر لازم دارم. اگر به کار شما نمی آید خریدار دستگاه شما هستم.

  • فقط برای بررسیهای سطحی تا نهایت ۳ سانتی متر لازم دارم. اگر به کار شما نمی آید خریدار دستگاه شما هستم.

   • این مقاله فقط برای بررسی هایی بود که خودم انجام دادم بر روی هندهلد پروب های سونوگرافی می باشد و نظرم را اینجا نوشتم شاید در تصمیم گیری بتونه به متخصصین کمک کنه و اصلا این مقاله در خصوص خرید و فروش دستگاه نیست

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت