کمپانی MINDRAY در سال 1991 در کشور چین فعالیت خود را در زمینه ارائه تجهیزات پیشرفته پزشکی آغاز نمود . رشد بسیار سریع این کمپانی ، خریداری کمپانی های بزگی چون Datascope آمریکا و ... ، ثبت بیش از هفتصد Patent در زمینه تکنولوژی طراحی و ساخت تجهیزات فوق ، به همراه ارائه پشتیبانی عالی محصولات تولیدی ، سبب گردید تا کمپانی بزرگ MINDRAY از سال 2006 تا کنون ، همه ساله حائز بالاترین رتبه از نظر تعداد پرسنل ، میزان فروش میزان رشد سالیانه و همچنین میزان صادرات سالیانه در میان تمامی کمپانی های تجهیزات پزشکی کشور چین گردد .

بکارگیری جدیدترین تکنولوژی ها در بخش تصویربرداری پزشکی و اکوکاردیوگرافی این کمپانی بزرگ که از طریق دفاتر متعدد R&D در آمریکا ( سیاتل و نیوجرسی ) و برخی از کشور های اروپایی  ( استکهلم و ... ) صورت میگیرد به همراه اخذ بسیاری از تاییدیه های بین المللی مانند TUV ISO9001 , TUV ISO13485 , CE, FDA توسط محصولات این کمپانی که مؤید کیفیت بسیار بالای آنها می باشد ، سبب گردیده تا محصولات تولیدی این کمپانی علاوه بر آنکه در بیش از 40،000 بیمارستان و کلینیک در کشور چین در حال استفاده می باشد ، به بسیاری از کشور های جهان از جمله آمریکا ، کانادا ، آلمان ، انگلستان ، فرانسه ، اسپانیا ، ایتالیا و هلند نیزصادر گردد .

 

هم اکنون کمپانی MINDRAY دارای 7000 کارمند بوده که بیش از 2500 نفر از آنان، مهندسین و پزشکانی هستند که در بخش R&D و تولید، فعالیت می نمایند. سهام این کمپانی در بورس نیویورک معامله گردیده و دارای بیش از 40 دفتر پشتیبانی 24 ساعته در کشورهای آمریکا، کانادا، روسیه، انگلستان، آلمان، فرانسه، هلند، ترکیه، چین و هند می باشد.

 

محصولات سونوگرافی و تجهیزات آزمایشگاهی کمپانی Mindray در ایران مجوز های لازم را گرفته و چند شرکت مشغول به فعالیت بر روی این برند چینی هستند .

 

تهیه شده توسط : شهرام قاسمی