به این فروشندگان نه بگویید

 

به این فروشندگان نه بگویید
به این فروشندگان نه بگویید

شاید این کار برای شما سخت باشد چون در فرهنگ ما ایرانی ها گفتن کلمه نه واقعا سخت است حتی اگر آن شخص را نشناسیم به همین جهت است که تکنیک های فروش و روانشناسی فروش در ایران به راحتی جواب می دهد و شرکت هایی پیدا می شوند که هیچی را به شما می فروشند و در بهترین حالت هم کالایی به کیفیت را به شما می فروشند پس از نه گفتن در هر شرایطی ترس نداشته باشید و به راحتی نه بگویید و خود را از فکر و خیال های بیهوده بعد از تصمیمی که در لحظه گرفته اید راحت کنید .

برای همه ما بارها پیش آمده که بخواهیم وسیله ای را بخریم از گوشی موبایل گرفته تا لباس و یا خانه درست است که هر کدام نیاز به تحقیق و تخصص خاص خود در خرید و فروش دارد اما نکته هایی است که شما را از پشیمانی نجات می دهد .

 

برخی از فروشندگان هستند که تمامی تلاش خود را برای فروش می کنند و تنها هدف انها فروش بیشتر است برای کسب منفعت بیشتر حتی به این موضوع که چه چیز به صلاح شماست فکر نمی کنند .

 

پس نکات زیر را در صورت مواجه شدن با این عزیزان رعایت کنید .

فروشنده هایی که هر چه شما می گویید سعی می کنند مثال نقض آن را برایتان بزنند .

 

فروشنده هایی که همیشه شما را در هر شرایطی با تلفن های مکرر رها نمی کنند و هدفی جز خسته کردن شما و مجبور کردن شما به گرفتن تصمیم لحظه ای خرید دنبال می کنند .

فروشنده هایی که با شما در حال مذاکره هستند و می خواهند سریعا از شما پیش پرداخت بگیرند .

فروشند های تلفنی که این روزها بسیار زیاد شده اند و با خدمات و یا کالاهای ارزان و شگفت انگیز شما را می خواهند در کمترین زمان ممکن متقاعد کنند که خدمات آن ها را بخرید و بعد متوجه می شوید اصلا شرکتی در کار نبوده است .

فروشنده هایی که به جای معرفی محصول خود شروع به بدگویی از رقبا و حتی افراد دیگر می کنند .

فروشنده هایی که به شما احساس خوبی نمی دهند ، این گزینه خیلی مهم است چون احساس شما به شما دروغ نمی گوید .

در خرید های سرمایه ای سعی کنید مشورت کنید و بادقت و با صحبت با اهل فن و افرادی که تجربه خرید مشابه شما را دارند صحبت و همفکری کنید و جواب تلفن های مکرر تیم فروش را ندهید تا بتوانید در آرامش کامل تصمیم درست را بگیرید .

فروشنده هایی هم هستند که اصلا تخصصی در زمینه محصولی که می فروشند ندارند اما با بازی با کلمات سعی در نشان دادن دانش خود دارند تا شما را متقاعد کنند که بهترین تصمیم این است که به آنها گوش دهید .

 

سال ها پیش که در زمینه فروش و بازاریابی فعالیت می کردم در بخش سونوگرافی همکاری داشتم که هیچ دانشی در زمینه سونوگرافی نداشت حتی از آناتومی بدن انسان هم اطلاعی نداشت اما آنقدر پزشک را با کلمات درشت و تماس های مکرر تحت فشار می گذاشت که پزشک احساس می کرد واقعا با یک متخصص سونوگرافی در حال مذاکره و مشورت هست در صورتی که اگر دستگاه سونوگرافی رو جلوی این فروشنده عزیز می گذاشتند حتی نمی توانست از آن درست استفاده کند این خاطره مختصر را عرض کردم که بگویم الزاما پشت تلفن شخصی که با شما صحبت می کند نه متخصص است نه غیر متخصص پس به دانش خود و افراد شناخته شده در هر فیلدی اعتماد کنید البته تعداد اندکی از فروشندگان هم هستند که فقط اسم و رسمی برای خود دست و پا کرده اند اما اخلاق را فراموش کرده اند .

 

فروشنده حرفه ای کسی است که نیاز مخاطب را دریابد و بهترین گزینه ها را به او پیشنهاد دهد حتی اگر محصول او بدرد مشتری نمی خورد برای اعتبار و نام خود ارزش قائل شود و با صداقت کامل حقیقت را بگوید چرا که اگر محصول او بدرد شما نخورد ولی کسی دیگر هست که این محصول برایش مناسب باشد .

 

اما در آخر نکته ای که باید عرض کنم، اگر خریدی کردید دیگر نباید بعد از خرید به تحقیق بپردازید و مسئولیت تصمیم خود را به عهده بگیرید ،چون این کار فقط بار روانی منفی را روی شما می گذارد وقتی خرید کردید از خرید خود سعی کنید لذت ببرید .

 

تهیه شده توسط : شهرام قاسمی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت